Hua Hin: Nevjerojatan propust Tomljanović!

WTA 3. velj 201916:53 > 16:57
Photo by Quinn Rooney/Getty Images)

Ajla Tomljanović na rijetko viđen je način ostala bez prve WTA titule nakon što je u tri seta poražena od 18-godišnje Ukrajinke Dayane Yastremske.

Ajla Tomljanović, barem na papiru, bila je autsajder u finalu WTA turnira u Hua Hinu. Na drugoj strani stajala je ukrajinska senzacija Dayana Yastremska.

Ukrajinka je već osvojila jednu titulu, lani u Hong Kongu, a u ponovno u Aziji dobila je priliku podebljati svoj rezime. Nakon prvog seta činilo se kako sve ide u tom smjeru, mlada Ukrajinka je slavila 6:2. Dodatna potvrda stigla je već nakon prvog gema druge dionice kada je ponovno napravila break servisa. Međutim, tada se ipak dogodio značajan pad u igri Yastremske, Tomljanović je dobila 11 od narednih 14 gemova. Nakon što je sa 6:2 poravnala rezultat, odjurila je do vodstva od 5:2 s dvostrukim breakom u odlučujućem setu. Yastremska se borila na fanstastičan način što potvrđuje i činjenica da usprkos dvostrukoj prilici da odservira za pobjedu, rođena Zagrepčanka nije uspjela iznjedriti niti jednu meč loptu.

U konačnici, ukrajinska tenisačica osigurala je pobjedu u tie-breaku sa 7:3. Meč po velikoj sparini trajao je dva sata i 25 minuta.

Tomljanović koja već neko vrijeme igra pod australskom zastavom tako je ostala bez prve WTA titule i to u četvrtom finalu. Prošle sezone izgubila je završne mečeve u Maroku i Južnoj Koreji.