VIDEO / Maestralna Vekić izborila četvrtfinale Wimbledona

Tenis 7. srp 202419:52 0 komentara

Hrvatska tenisačica Donna Vekić izborila je četvrtfinale Wimbledona nakon dramatične pobjede nad Španjolkom Paolom Badosom rezultatom 6:2, 1:6, 6:4.

Meč je zbog kiše bio prekinut čak tri puta, no Vekić je u odlučujućem setu zadržala smirenost i osigurala plasman među osam najboljih.

Vekić je bez problema osvojila prvi set, dok je Badosa dominirala u drugom. U odlučujućem setu Vekić je dobro započela i napravila break za vodstvo 2:0. No, kada je trebala potvrditi tu prednost, greškama je dopustila Badosi da se vrati u igru, darovavši joj tri poena dvjema neforsiranim pogreškama i jednom dvostrukom servis pogreškom.

Treći set bio je najizjednačeniji, ali Vekić nije odustajala od svoje napadačke igre, ostvarila je još jedan break i privela meč kraju. U četvrtfinalu će igrati protiv bolje iz dvoboja Novozelanđanke Lulu Sun (WTA – 123) i Britanke Emme Raducanu (WTA – 135), koji će danas sigurno biti dovršen jer se igra pod krovom na središnjem terenu.