Tomljanović ni u svom petom finalu nije uspjela do naslova

Tenis 23. lip 202415:37 0 komentara
AP Photo/Trevor Collens via Guliver

Julija Putintseva, 29-godišnja kazahstanska tenisačica, osvojila je ovotjedni travnati WTA 250 turnir u Birminghamu nakon finalne pobjede u dva seta protiv Ajle Tomljanović.

Putinsteva je protiv hrvatske tenisačice, koja već šest godina igra za Australije, slavila sa 6-1, 7-6(8). Tomljanović je imala priliku dobiti drugi set i time dodatno zakomplicirati ovaj meč, ali nije iskoristila jednu set-loptu i tie-breaku.

Uspjela je Putintseva sve okončati nakon jednog i pol sata igre te je osvojila treći WTA turnir u karijeri. Prije ovog slavlja je podizala trofej pobjednice u Nuernbergu 2019. te Budimpešti 2021. godine.

Za 31-godišnju Tomljanović ovo je bilo peto finale na WTA turnirima, ali i peti poraz. Ujedno je Tomljanović igrala finale nakon čak pet godina čekanja, te i dalje mora čekati na premijerno slavlje.