Nadal bolji od Wawrinke u odličnom meču

Rogers Cup 10. kol 20185:17 > 5:24
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Rogers Cupa pobjedom protiv Stana Wawrinke u sjajnom meču koji su odigrala dva igrača.

Sjajan meč odigrali su Nadal i Wawrinka a nakon dva sata i sedam minuta slavio je prvi igrač svijeta 7:5, 7:6).

Nadal je prvi set prelomio nakon polusatne pauze u finišu ovog dijela meča do koje je došlo zbog kiše. Wawrinka je prije te pauze imao tri povezane prilike da oduzme Nadalu servis u devetom gemu, da bi nakon toga morao spašavati set lopte. Ali kada su se igrači vratili na teren, Nadal je odmah napravio brejk i dobio prvi set sa 7:5. Ovoga puta nije bilo obrane od Nadalovih napada.

Španjolac je furiozno otvorio i drugi set i napravio brejk na startu čime je poveo sa 2:0. Ipak, Wawrinka je imao odgovor. Osvojio je četiri vezana gema i poveo sa 4:2, ali se Nadal vratio u meč u posljednjem trenutku, u gemu u kome je Švicarac servirao za osvajanje drugog seta.

Sjajan drugi set riješen je u tiebreaku koji je pripao Nadalu koji će se za mjesto u polufinalu boriti sa Marinom Čilićem.