Najavila kraj karijere ove godine, sad izborila prvo WTA 1000 finale

Masters 1000 29. ožu 20248:23 0 komentara
xmpi04x via Guliver

Amerikanka Danielle Collins, koja je najavila da će krajem godine otići u igračku mirovinu, izborila je finale WTA 1000 turnira u Miamiju pobjedom 6:3, 6:2 nad Ruskinjom Ekaterinom Aleksandrovom.

Collins, koja će s 30 godina ostvariti svoje prvo finale u ovoj kategoriji vrhunskih turnira, u subotnjem će se finalu igrati protiv Kazahstanke Elene Rybakinem.

Četvrta tenisačica svijeta Rybakina, koja je plasman u finale osigurala pobijedivši Bjeloruskinju Victoriu Azarenku sa 6:4, 0:6, 7:6 (7/2), za naslov na ovom turniru će se boriti drugu godinu zaredom nakon što je prošle godine u finalu izgubila od Čehinje Petre Kvitove.

Pobjednica Wimbledona 2022., Rybakina je ove godine osvojila naslove u Brisbaneu, Abu Dhabiju i igrala je u finalu WTA turnira u Dohi na početku godine.