Hrvatska bez finala Davis Cupa, Australci bolji u parovima

Davis Cup 25. stu 202222:41 > 22:47 0 komentara
Andrea Rosito via Guliver Images

Hrvatska reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale Davis Cupa u Malagi nakon što je poražena od Australije 2-1. U odlučujućoj igri parova Max Purcell i Jordan Thompson preokrenuli su Nikolu Mektića i Matu Pavića...

Hrvatska je izvrsno krenula u polufinale protiv Australije, ali nije uspjela dovršiti posao i plasirati se u peto finale Davis Cupa.

Pobjedom Maxa Purcella Jordana Thompsona protiv Nikole Mektića Mate Pavića 6:7 (3), 7:5, 6:4 Australija je došla do pobjedonosnog drugog boda i pobjede 2-1.

Naš je par izvrsnom igrom u “tie breaku” uzeo drugi set, no Australci nisu popuštali. Izvrsno su servirali i u drugom setu kod 5:5 napravili ključan “break”, a onda su u trećem setu kod 3:3 još jednom oduzeli servis Mektiću i Paviću. Nekoliko minuta kasnije odservirali su bez problema za prolaz u finale, njihovo prvo u ovom natjecanju od 2003. godine kada su osvojili svoj 28. naslov.

Tijekom cijelog meča Mektić i Pavić imali su samo jednu “break” loptu i to u prvom setu. Na reternu jednostavno nisu bili dovoljno opasni, a kako je meč odmicao, tako su gubili sigurnost i na servisu.

Šteta, jer dan je počeo idealno pobjedom Borne Ćorića protiv Thanasija Kokkinakisa 6:4, 6:3. Alex de Minaur potom je izjednačio nadigravši Marina Čilića 6:2, 6:2.

Australija će u nedjelju u finalu igrati protiv Italije ili Kanade.