Berrettini u polufinalu, čeka ga Nadal

ATP 25. sij 202215:18 > 15:31 0 komentara
AP Photo/Hamish Blair

Sedmi nositelj Talijan Matteo Berrettini po prvi puta se plasirao u polufinale Australian Opena pobijedivši u utorak u četvrtfinalu Francuza Gaela Monfilsa sa 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2 poslije 3 sata i 52 minute igre.

Berrettiniju je prvi set donio break u petom gemu, a u drugom je oduzeo servis u sedmom gemu. Prije toga je ispustio tri break lopte u prvom i još tri u četvrtom gemu drugog seta.

Treći set pripao je Monfilsu, koji je iskoristio drugu loptu za obrat u šestom gemu, a prije toga je u trećem gemu spasio tri break lopte. U četvrtom setu Monfils nije dopustio da mu Talijan ugrozi servis, te je sa dva breaka došao do 2:2 u setovima.

No, u petom setu Berrettini je napravio dva uzastopna breaka za vodstvo 4:0 i do kraja seta nije dao šansu Francuzu da se vrati u meč.

Bio je to njihov treći međusobni susret i u sva tri je slavio Berrettini, koji će u polufinalu igrati protiv Rafaela Nadala. Španjolac se plasirao u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu poslije 4 sata i 10 minuta igre u pet setova pobijedio Kanađanina Denisa Shapovalova sa 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Berrettini i Nadal su se dosad samo jednom susreli, bilo je to 2019. u polufinalu US Opena, a Nadal je slavio u tri seta.