Alcaraz opet protiv Tsitsipasa u četvrtfinalu

Roland Garros 2. lip 202417:58 0 komentara
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

U njihovom prošlogodišnjem pariškom obračunu Alcaraz je slavio u tri seta (6-2, 6-1, 7-6).

Treći tenisač svijeta, Španjolac Carlos Alcaraz ostvario je još jednu uvjerljivu pobjedu u Roland Garrosu, svladavši Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea (ATP – 21.) sa 6-3, 6-3, 6-1 za plasman u četvrtfinale.

U meču za mjesto u polufinalu Alcarazov suparnik će biti Grk Stefanos Tsitsipas (ATP – 9.) koji je sa 3-6, 7-6 (4), 6-2, 6-2 svladao Talijana Mattea Arnaldija (ATP – 35.)

Auger-Aliassime je za Carlosa Alcaraza u prva tri međusobna dvoboja, odigrana 2021. i 2022., bio nerješiva enigma. No, od tada je Španjolac nanizao tri pobjede bez ijednog izgubljenog seta. Dvije godine zaredom ga je pobijedio u Indian Wellsu, a danas i u njihovom prvom obračunu na crvenoj zemlji.

Kanađanin je imao svoje prilike u prva dva seta, pogotovo u drugom, u kojem je Alcaraz spasio sve četiri ‘break’-lopte svog suparnika. Alcaraz je u trećem setu odjurio do vodstva 5-0 i lakoćom došao do četvrtfinala Roland Garrosa treću godinu zaredom.

Tamo ga, u reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala čeka “mušterija”, Grk Stefanos Tsitsipas, protiv kojeg ima 5-0 u međusobnim dvobojima i 2-0 na Grand Slam turnirima. U njihovom prošlogodišnjem pariškom obračunu Alcaraz je slavio u tri seta (6-2, 6-1, 7-6).

U konkurenciji tenisačica favoritkinje su bile nemilosrdne prema suparnicama. Trostruka pariška pobjednica, Poljakinja Iga Šwiatek, prepustila je Ruskinji Anastasiji Potapovoj samo 10 poena i ostavila ju bez gema (6-0, 6-0) u 40-minutnoj prezentaciji moći. Treća nositeljica, Amerikanka Coco Gauff, prepustila je Talijanki Elisabetti Cocciaretto tri gema (6-1, 6-2), a na terenu se zaqdržala sat vremena, dok je aktualna wimbledonska pobjednica Čehinja Marketa Vondroušova za 80 minuta svladala Srpkinju Olgu Danilović sa 6-4, 6-2.

Šwiatek će se za plasman u polufinale boriti protiv Vondroušove, od koje nikada nije izgubila meč, a Gauff u četvrtfinalu čeka pobjednicu dvoboja između osme nositeljice, Tunižanke Ons Jabeur, i Dankinje Clare Tauson.