Ragbi na SK: Englezi preko Fidžija do polufinala Svjetskog prvenstva

Ragbi 15. lis 202319:23 0 komentara
AP Photo/Pavel Golovkin by Guliver

Ragbijaši Engleske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva koje se održava u Francuskoj, oni su u četvrtfinalu u Marseilleu svladali Fidži sa 30-24 (21-10).

Engleska je dominantno otvorila utakmicu te polaganjima Tuilagija i Marchanta uz jedno pretvaranje i jean pogođeni kazneni udarac kapetana Farrella povela sa 15-3 nakon prvih 20 minuta te dobila i prednost igrača više na 10 minuta zbog opasne igre Habosija. No, ta kazna za Habosija kao da je pokrenula momčad Fidžija koja je s igračem manje na terenu postigla polaganje preko Mate za smanjenje na 15-10. Ipak, s dva pogođena kaznena udarca Farrella Engleska je do poluvremena stvorila prednost od 21-10 i tako kaznila dva poromašena kaznena udarca Lomanija za Fidži.

Nakon što je Farrell pogodio još jedan kazneni udarac i odveo Englesku na 24-10 u 55. minuti izgledalo je kako će Englezi rutinski sačuvati prednost, ali potom je Farrell promašio kazneni udarac kojim je mogao odvesti svoju reprezentaciju na tri posjeda prednosti, a Fidžijci su to znali iskoristiti. Polaganjima Ravaia i Botitua u 66., odnosno 70. minuti nakon kojih je Kuruvoli bio precizan iz pretvaranja uspjeli su poravnati na 24-24.

U sljedećem engleskom napadu Farrell se odlučio za udarac iz odskoka koji je pogodio za prednost Engleske 27-24, u 78. minuti je engleski kapetan još jednom bio precizan iz kaznenog udarca za 30-24, a Fidži u svom posljednjem napadu na utakmici, u kojem mu je bilo potrebno polaganje uz pretvaranje za preokret, nije ozbiljnije zaprijetio.

Engleska že tako 21. listopada na Stade de Franceu igrati u polufinalu protiv pobjednika posljednjeg četvrtfinala u kojem se kasnije u nedjelju sastaju domaćin Francuska i branitelj naslova JAR.

Još u subotu su polufinale izborili Argentina i Novi Zeland koji će se sastati 20. listopada. Argentina je sa 29-17 svladala Wales, dok je Novi Zeland svladao Irsku sa 28-24.