Zemlja od 50 tisuća stanovnika ima klub u 3. pretkolu LP

xGonzalesxPhoto/JoexMillerx Via Guliver

Senzacija koja dolazi s Farskih otoka

Prvak Farskih Otoka KI Klaksvik igrat će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, nakon što je u raspucavanju s 11 metara izbacio švedskog prvaka Hackena pred njegovim navijačima.

Prva utakmica odigrana na Farskim Otocima završila je bez pogodaka, da bi u uzvratu rezultat nakon 90 minuta bio 2-2, a nakon 120 minuta 3-3.

Prišlo se izvođenju jedanaesteraca. U prve tri serije svi su izvođači bili precizni. No, onda je Rygaard bio prvi koji nije pogodio mrežu za Šveđane, ali je to isto propustio učiniti i Gussias za goste. Sandbergova lopta također nije završila u mreži, a onda je Vegard Forren pogodio i poslao Klaksvik najmanje u grupnu fazu Konferencijske lige.

Prvak Farskih Otoka će za plasman u zadnje kolo kvalifikacija Lige prvaka igrati protiv norveškog prvaka Moldea koji je pobjedom 2-0 pred svojim navijačima izbacio finski HJK.