Za Carvajala završena sezona, ali Real je jednim potezom pokazao kakav je klub

Nogomet 6. lis 202414:07 0 komentara
Manu Reino DeFodi Images via Guliver

Real Madrid je na Santiag Bernabeuu svladao Villarreal 2:0 u sklopu 9. kola španjolskog prvenstva, ali Kraljevi se nakon te utakmice bore i s ozljedama.

Dani Carvajal ozlijedio se i morat će na operaciju koljena.

“Nakon što je naša liječnička služba pregledala našeg igrača Danija Carvajala, njemu su dijagnosticirane rupture prednjeg križnog ligamenta, vanjskog ligamenta te popliteusa, mišića koji napinje čahuru koljenog zgloba. Za nekoliko dana bit će operiran”, poručili su iz Madrida.

Oporavak nakon ovakve ozljede traje oko 10 mjeseci, a španjolski novinari objašnjavaju da je za povratak profesionalnom sportu potrebno i godinu dana, što znači da je sezona za Realovu legendu završena.

No, nakon obavijesti o ozljedi, Real je objavio kako su Carvajalu produžili ugovor.

“Real Madrid objavljuje da je, kao što je i planirano, s Danijem Carvajalom dogovorio produljenje ugovora, koji ostaje vezan za klub do 30. lipnja 2026. godine”, poručili su iz Reala pa dodali:

“S Real Madridom je osvojio 26 naslova u 427 utakmica: 6 Liga prvaka, 5 Svjetskih klupskih prvenstava, 5 Europskih superkupova, četiri Lige, dva Kupa kralja i četiri španjolska Superkupa. Carvajal je jedan od pet igrača koji su uspjeli osvojiti šest europskih kupova. Na Wembleyju je 1. lipnja proglašen najboljim igračem finala Lige prvaka u kojem je Real Madrid osvojio petnaestu titulu europskih prvaka.

Carvajal je također legenda španjolske momčadi, s kojom je nastupio 50 puta. U španjolskom dresu osvojio je Europsko prvenstvo, Ligu nacija, Europsko prvenstvo do 21 godine i Europsko prvenstvo do 19 godina.

Real Madrid mu želi iskazati svu svoju podršku i ljubav te mu želi brz oporavak kako bismo što prije mogli ponovno uživati ​​u njegovom nogometu na travnjaku“, poručili su Kraljevi.