Bundesliga 24. velj 202418:13 0 komentara
Sport Klub

Odigrana je većina utakmica 23. kola Bundeslige.

Jedina utakmica u poslijepodnevnom subotnjem programu koja nije završila podjelom bodova bila je ona u kojoj je Borussia u Moenchengladbachu svladala Bochum s 4-2. Početak utakmice je kasnio desetak minuta, zbog problema u prometu, ali nogometaši su se odužili efikasnošću i s čak sedam postignutih pogodaka, a vidjeli smo sedmoricu različitih strijelaca.

Za Borussiju su mrežu pogađali Nathan Ngoumou (29), Julian Weigl (35-11m), Rocco Reitz (72), Jordan Siebatcheu (78) i Franck Honorat (90+6), dok su za Bochum strijelci bili Philipp Hofmann (75) i Keven Schlotterbeck (88).

Darmstadt je osvojio bod na gostovanju u Bremenu odigravši 1-1 protiv domaćeg Werdera. Christoph Zimmermann je u 8. minuti poslao loptu u svoju mrežu za vodstvo Werdera, ali je Julian Justvan u 33. minuti pogodio gol na drugoj strani i izjednačio za bod Darmstadta.

Kontroverzna situacija dogodila se u 96. minuti utakmice kada je Darmstadt nakon nevjerojatne pogreške protivničkog vratara došao do vodstva preko Tima Skarkea, no suci u VAR sobi donijeli su odluku da pogotka nema zbog igranja rukom.

Matej Maglica je bio u početnom sastavu gostiju te igrao do 76. minute, a Bartol Franjić je u igru ušao u 70. minuti.

Po bod su podijelili Stuttgart i Koeln. Trećeplasirana momčad je povela pred svojim navijačima u 53. minuti golom Enza Millota, a Koeln je izjednačio 62. minuti pogotkom Erica Martela.

Od 18.30 sati u derbiju kola Bayern dočekuje RB Leipzig. Nakon jučerašnje pobjede Bayera, Bavarci za vodećom momčadi Bundeslige zaostaju za 11 bodova i nužno im je potrebna pobjeda kako bi zadržali kakve-takve izglede u borbi za naslov prvaka. Prijenos ekskluzivno pratite na kanalu SK1.