Nogomet 23. sij 202414:54 0 komentara

Nogometna reprezentacija Indije, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Štimac, završila je na posljednjem mjestu skupine B Azijskog prvenstva koje se igra u Kataru izgubivši u susretu 3. kola od Sirije sa 0-1 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Khribin u 76. minuti susreta.

Indija je tako svoj nastup na prvenstvu okončala bez osvojenog boda i bez postignutog pogotka uz razliku pogodaka 0-6.

Sirija je, pak, ovom pobjedom završila na trećem mjestu u skupini s četiri boda što će joj gotovo sigurno biti dovoljno za prolazak u osminu finala u koju uz prve dvije reprezentacije iz svake skupine odlaze i četiri najbolje treće. Sirija je s ovim učinkom bolja od treće reprezentacije iz skupine A, jedine u kojoj je još ranije okončano natjecanje, Kine koja je osvojila samo dva boda te bi mogla ostati bez osmine finala ako u sve preostale četiri skupine trećeplasirane reprezentacije budu imale bolji učinak.

Prvo mjesto u skupini osigurala je Australija koja je u dvoboju igranom istovremeno kao i Indija – Sirija remizirala s Uzbekistanom 1-1 (1-0).

Australiju je u vodstvo doveo Boyle u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz kaznenog udarca, a poravnao je Turgunbojev u 78. minuti.

Australija je natjecanje u skupini okončala na vrhu sa sedam bodova, dok je Uzbekistan također osigurao osminu finala kao drugi u skupini s pet bodova.