Nogomet 6. tra 202423:46 0 komentara

U velikom derbiju portugalske Primeira lige, susretu 28. kola, nogometaši Sportinga su pred svojim navijačima svladali gradskog rivala Benficu s 2-1 čime su napravili veliki korak prema naslovu prvaka.

Utakmica je počela sjajno za Sporting koji je poveo već u prvoj minuti. Strijelac je bio Geny Catamo, reprezentativac Mozambika. Imao je Sporting prednost sve do sudačke nadoknade prvog dijela kada je Benfica izjednačila, na asistenciju Di Marije za 1-1 je pogodio danski nogometaš Bah.

Činilo se kako će gradski derbi završiti bez pobjednika, no u 91. minuti ponovno je eksplodiralo sve na stadionu Alvalada. Nakon kornera je loptu na drugoj vratnici dočekao Geny Catamo i žestoko raspalio te pogodio suprotni kut za 2-1 Sportinga.

Vodeći Sporting sada ima 71 bod, odnosno, četiri više od drugoplasirane Benfice, s tim da je Benfica odigrala i utakmicu više. Treći Porto je dosta daleko, ima 58 bodova.