FIFA World Cup 25. ožu 202222:41 0 komentara

Nogometaši Egipta pobijedili su Senegal minimalnom pobjedom 1:0 u Kairu u prvoj kvalifikacijskoj utakmici doigravanja za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

U završnom krugu afričkih kvalifikacija sudjeluje 10 reprezentacija koje su podijeljene u pet parova, a pobjednici će izvaditi vizu za SP.

Nakon što su početkom veljače Senegal i Egipat odmjerili snage u finalu afričkog Kupa nacija, sada ih očekuje žestoka borba za plasman na Svjetsko prvenstvo. U finalu afričkog prvenstva Senegal je slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca, a nakon prve utakmice play-offa za World Cup, u boljoj poziciji je Egipat koji je u Kairu slavio sa 1:0.

Gol odluke zabio je Saliou Ciss u vlastitu mrežu u četvrtoj minuti. Mohamed Salah je pucao pogodivši prečku, a u nastavku akcije branič Nancyja je nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Gana i Nigerija su odigrale bez golova, a uzvrat je u Abuji.