Bundesliga 17. velj 202420:40 0 komentara

Stigli su na korak do četvrte pozicije...

U posljednjem subotnjem ogledu 22. kola njemačke Bundeslige nogometaši Leipziga su elegantno osvojili tri domaća boda, s 2-0 su svladali Borussiju iz Moenchengladbacha.

Bila je to tek druga ligaška pobjeda Leipziga u posljednjih šest nastupa, a unatoč osvajanju tri boda ostao je na petom mjestu ljestvice. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu postigao je Leipzig za subotnje slavlje. U 14. minuti je Xavi Simons pogodio za 1-0, a belgijski igrač Openda u 57. za konačnih 2-0.

Posebno se izdvojio prvi zgoditak Leipziga. Akciju je nakon driblinga fenomenalnim dodavanjem započeo Dani Olmo, a još je bolja bila završnica Xavija Simonsa. Riječ je svakako o zgoditku koji će konkurirati za najbolji gol 22. kola.