Bundesliga 3. ožu 202417:45 0 komentara

Momčad Xabija Alonsa povećala je prednost nad Bayernom

Nogometaši Bayera iskoristili su priliku i pobjedom 2-0 na gostovanju u Koelnu, nakon 24 kola njemačke Bundeslige stvorili deset bodova prednosti u odnosu na Bayern koji je sve dalje od novog naslova prvaka.

Presudan trenutak u ovoj utakmici bio je prekršaj Thielmanna koji je u 13. minuti nagazio s leđa Granita Xhaku te nakon VAR provjere zaradio crveni karton.

Jeremie Frimpong je u 38. minuti doveo momčad Xabija Alonsa u vodstvo. Konačnih 2-0 postavio je Alex Grimaldo u 73. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za pobjedničku momčad odigrao cijelu utakmicu, a u 59. minuti je zaradio žuti karton.

Deset kola prije kraja prvenstva Bayer ima 64 boda, deset više od drugoplasiranog Bayerna. Treći je Stuttgart s 50 bodova. Koeln je sa 17 bodova ostao na 16. poziciji, koja na kraju prvenstva vodi u doigravanje za ostanak u elitnom društvu.