Nogomet 24. velj 202419:28 0 komentara

Fenerbahče je sretno i spretno došao do važne pobjede.

Nogometaši Fenerbahčea došli su do vrlo važno pobjede u 27. kolu turske Superlige protiv Kasimpase.

Momčad Dominika Livakovića nije djelovala dobro u prvom poluvremenu, a na predah se otišlo s početnim rezultatom.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti koji su iznenađujuće došli u vodstvo nakon udarca iz kuta. Porozo je u 58. minuti bio najviši u skoku, a Livaković je mogao samo pogledom ispratiti kako lopta ulazi u njegovu mrežu.

Međutim, uslijedila je vrlo brza reakcija favoriziranih domaćina koji su svega šest minuta kasnije krasnim golom Merta Hakana Yandasa došli do izjednačenja.

Rasplet susreta dogodio su u sudačkoj nadoknadi kada su domaćini dobili jedanaesterac poslije ubačaja iz prekida. Na prvu se činilo kako centaršut nije pronašao nikoga te će Kasimpasa imati gol-aut, no oglasio se VAR koji je ukazao na igranje rukom.

Sudac Cihan Aydin pokazao je na bijelu točku, a kontroverzni penal o kojem će se zasigurno danima debatirati u Turskoj izveo je Michy Batshuayi. Nije zabio direktno iz penala, već je nakon odbijene lopte uspio zatresti mrežu za konačnih 2:1

Fenerbahče je ovom pobjedom ponovno, barem privremeno, zasjeo na vrh ljestvice turskog prvenstva. Galatasaray koji ima jedan bod manje, svoju utakmicu 27. kola igra sutra.