Nogomet 10. sij 202420:42 0 komentara

U susretu 16. kola turskog nogometnog prvenstva Fenerbahče je pobijedio Konyaspor sa 7-1, a za pobjednički sastav branio je vratar hrvatske reprezentacije Dominik Livaković.

Najbolji igrač utakmice bio je BiH napadač Edin Džeko koji je postigao prva tri gola na utakmici.

Prvo je u 11. minuti realizirao kazneni udarac kojeg je sam izborio, da bi u 32. minuti pogodio iz igre na asistenciju Irfana Kahvecija. U 40. minuti Džeko je zabio i treći gol na utakmici, svoj 16. ove sezone. Sada ima četiri gola više od napadača Galatasarayja Argentinca Maura Icardija.

Do kraja poluvremena za Fener su zabili i Mert Muldur (42), te Sebastian Szymanski (44). U nastavku susreta domaćin je zabio još dva gola, a strijelci su bili Michy Batshuayi (63) i Ugurcan Yazgili (83-ag). U samoj završnici susreta gosti su postigli utješni pogodak, a strijelac je bio Guilherme (90).

Bila je to osma uzastopna ligaška utakmica Fenerbahčea bez poraza, pri čemu je momčad iz Istanbula u zadnja dva kola zabila čak 12 golova.

Za Fenerbahče je branio Dominik Livaković, dok je na suprotnoj strani Robert Murić igrao od 46. minute, a Niko Rak od 60. minute.

Fenerbahče sada vodi na ljestvici sa 50 bodova, tri više od Galatasarayja kojeg u četvrtak očekuje gostovanje kod Sivasspora.