Bundesliga 3. pro 202322:27 0 komentara

U posljednjem nedjeljnom ogledu 13. kola Bundeslige nogometaši Augsburga su osvojili tri domaća boda, svladali su Eintracht iz Frankfurta s 2-1.

Augsburg je poveo 2-0 nakon pogodaka Jensena u 34. i Iaga u 58. minuti. U oba slučaja je asistent bio Demirović. Domaći vratar Dahmen je vratio Eintracht u igru nakon što je sam bio krivac u 78. minuti za pogodak gostiju. Samo dvije minute prije gola za 1-2 Demirović nije realizirao jedanaesterac za 3-0 Augsburga.

Augsburg je unatoč tome ipak zadržao vodstvo, upisao četvrtu pobjedu u sezoni te se podigao na deveto mjesto ljestvice. Eintracht je ostao sedmi.

Za Augsburg je od 76. minute zaigrao hrvatski napadač Dion Drena Beljo, a za goste iz Frankfurta od 64. minute Kristijan Jakić. Hrvoje Smolčić je ostao na klupi za pričuve Eintrachta.

U derbi susretu 13. kola nije bilo pobjednika, nogometaši Bayera i dortmundske Borussije odigrali su u Leverkusenu 1-1. Već u petoj minuti gosti iz Dortmunda su poveli, iz blizine je pogodio Norvežanin Julian Ryerson. Ostatak utakmice prošao je u dominaciji Bayera koji je izjednačio na samom kraju prvog poluvremena.

Vrlo lijepi pogodak postigao je Wirtz koji je zakucao loptu pod gredu, no prethodno je Boniface bio u milimetarskom zaleđu. No, upravo je Boniface izjednačio u 79. minuti čime je Bayer ostao neporažen ove sezone u Bundesligi.

Na vrhu ljestvice Bayer ima 11 pobjeda i tek dva remija, odnosno, ima utakmicu više i tri boda više od drugog Bayerna. Borussia (D) je ostala peta i ima deset bodova manje od nedjeljnog suparnika.

Nogometaši Freiburga upisali su ove nedjelje drugu ovosezonsku ligašku pobjedu u gostima, u 13. kolu slavili su s 1-0 kod Mainza. Pogodak vrijedan tri boda postigao je austrijski reprezentativac Gregoritsch u 69. minuti, a ovom se pobjedom Freiburg popeo na osmo mjesto ljestvice. Mainz je ostao na nezgodnoj poziciji, tek je pretposljednji i ima samo bod više od fenjeraša Union Berlina, kluba kojeg je preuzeo hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Freiburg je u Bundesligi pobijedio nakon mjesec i pol dana čekanja.