Nizozemska 21. sij 202419:33 0 komentara

Nogometaši Ajaxa su upisali novu pobjedu u nizozemskom prvenstvu, ali bez hrvatskih predstavnika

Amsterdamski Ajax slavio je protiv Waalwijka s visokih 4:1 u okviru 18.kola nizozemskog prvenstva. Kopljanici su u utakmicu ušli s izraženom ulogom favorita, obzirom kako se današnji goste nalaze tek na 16. poziciji ljestvice nizozemskom prvenstva.

Slavna nizozemska momčad do pobjede je stigla bez doprinosa ijednog od trojice Hrvata koje ima na raspolaganju. U zapisniku se našao samo Jakov Medić koji je cijelu susret proveo na klupi, dok Sosa i Šutalo uopće nisu konkurirali za ovu utakmicu.

Domaćini su u vodstvo stigli već u 9. minuti preko Briana Brobbeyja, no gosti su iznenađujuće izjednačili svega šest minuta kasnije preko Kramera.

Međutim, ostatak utakmice prošao je isključivo pod znakom Ajaxa. Brobbey je ponovno zabio u 35. minuti za 2:1, a nogometaši Ajaxa nisu usporili ni u drugom poluvremenu.

Kristian Hlynsson zabio je u 64. za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Berghuis u 87. minuti.

Vrijedi spomenuti kako je Brobbey mogao i do hat-tricka, no nije uspio iskoristiti jedanaesterac u 70. minuti.

Ajax je sada došao na samo tri boda zaostatka u odnosu na AZ Alkmaar, momčad koja drži četvrto mjesto, posljednje koje vodi u europska natjecanja sljedeće sezone.