Varaždin šokirao Opus Arenu! Navijači izviždali Osječane, bijesni Zekić mijenjao nakon pola sata

Hrvatska 15. ožu 202418:58 0 komentara
Zeljko Hajdinjak CROPIX via Guliver Images

Kriza Osijeka se nastavlja. U prvoj utakmici 27. kola SuperSport HNL-a mjeru momčadi Zorana Zekića sada je uzeo Varaždin i to na Opus Areni, čime je ozbiljno kompromitirana četvrta pozicija Osječana, a možda i pozicija samog trenera.

Četvrtu uzastopnu utakmicu u domaćem prvenstvu Osijek je ostao bez pobjede. Drugi poraz u tom nizu nanio mu je Varaždin 1:0 na Opus Areni golom Leona Belcara iz 12. minute. Mladi igrač Varaždina poentirao je s druge vratnice nakon centaršuta Boršića, a situaciju je zbog potencijalnog zaleđa provjeravao VAR.

Koliko je zadovoljan Osijekov trener Zoran Zekić bio igrom svoje momčadi pokazuje činjenica da je već u 33. minuti napravio dvostruku zamjenu. Kapetana Jugovića Cokaja zamijenio je mladima Matkovićem i Prekodravcem.

U sadržajnom prvom poluvremenu mogao je Osijek do izjednačenja, ali mogli su i gosti zabiti još koji gol.

U nastavku igre često je lopta bila na polovici Varaždinaca koji su se uglavnom opredijelili na čuvanje vrijednog vodstva, dok je Osijek nadirao, ali najčešće jalovo.

U samoj završnici napadač Varaždina Drožđek imao je dvije obećavajuće kontre kojima je mogao zapečatiti trijumf gostiju, ali ostalo je 1:0. Po završetku susreta domaći su navijači izviždali svoje igrače.

To je tek druga gostujuća pobjeda momčadi Nikole Šafarića ove sezone, a treći domaći poraz Osijeka. Osječani ostaju četvrti u poretku s 36 bodova, a Varaždin je šesti s 30, koliko ima i Gorica. Lokomotiva je poput Osijeka na 36.