United u derbiju kola u gostima svladao Aston Villu

Nogomet 11. velj 202420:38 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver Images

U susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio Aston Villu sa 2-1.

United je poveo u 17. minuti golom Rasmusa Hojlunda, izjednačio je Douglas Luiz u 67. minuti, da bi Scott McTominay u 86. pogodio za pobjedu “Crvenih vragova”.

Bila je to treća uzastopna ligaška pobjeda ManU-a, te četvrti susret u nizu bez poraza.

U ranije odigranom susretu Arsenal je na gostovanju deklasirao gradskog suparnika West Ham sa čak 6-0.

West Ham je time izjednačio najteži domaći ligaški poraz, a Arsenal izjednačio najveću ligašku gostujuću pobjedu.

“Topnici” su već u prvom poluvremenu zabili četiri gola i to u razmaku od 32. do 45. minute, a golijadu su nastavili i u nastavku s još dva pogotka.

West Hamov menadžer David Moyes je drugi put u karijeri primio čak šest golova u jednom domaćem ligaškom ogledu. Prvi put mu se to dogodilo na klupi Evertona, također protiv Arsenala, koji je u rujnu 2009. pobijedio sa 6-1.

Strijelci za Arsenal bili su William Saliba (32), Bukayo Saka (41-11m, 63), Gabriel Magalhaes (44), Leandro Trossard (45+2) i Declan Rice (65).

U ponedjeljak kolo zatvaraju Crystal Palace i Chelsea.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 54 boda, dok Manchester City i Arsenal imaju po 52 boda. Aston Villa je peta (46), a ManU stepenicu niže (41).