Pušić i Stanić pobjedom nad Antwerpom osigurali proljeće u Europi!

Champions League 28. stu 202320:43 0 komentara
xEibner-Pressefoto MarcelxvonxFehrnx EP_MFN via Guliver

Nogometaši Šahtara Donjecka slavili su protiv belgijskog Royal Antwerpa 1:0 u 5. kolu Lige prvaka.

Jedini gol na utakmici pao je u 12. minuti, strijelac je bio Mativijenko. Šahtar kojeg vodi hrvatski trener Marino Pušić zajedno s pomoćnikom Mariom Stanićem ovom je pobjedom osigurao proljeće u Europi.

Šahtar u skupini H ima devet bodova u skupini s Barcelonom i Portom, koji igraju od 21 sat. Royal Antwerp nema niti jedan bod.

Lazio je pred svojim navijačima svladao Celtic 2:0, a oba pogotka za domaću momčad postigao je talijanski reprezentativac Ciro Immobile u završnici dvoboja. Prvi gol je postigao u 82. minuti, a za konačnih 2:0 je pogodio tri minute poslije.

Rimska momčad je s 10 bodova privremeno izbila na vrh ljestvice skupine E, ispred Atletico Madrida koji ima osam bodova i Feyenoorda koji je treći sa šest bodova. Celtic je ovim porazom ostao bez izgleda i za plasman u nokaut fazu Europske lige, jer kolo prije kraja ima samo jedan bod.