Sučić strijelac u ispadanju Salzburga, Di Maria zabio iz kornera!

Champions League 12. pro 202323:03 0 komentara
AP Photo/Matthias Schrader via Guliver Images

Mladi hrvatski reprezentativac Luka Sučić bio je strijelac u porazu Salzburga od Benfice, čime su Austrijanci ispali iz Europe.

Salzburgu je za obranu trećeg mjesta i plasman u Europsku ligu bio dovoljan i bod, pa čak i poraz od samo gola razlike, ali na kraju je ostao bez svega u završnim minutama susreta. Benfica je u Austriji slavila 3:1 i tako izborila nastavak europskog puta u drugom po jačini kontinentalnom natjecanju.

Gosti su golom Angela di Marije iz kornera (!) u 32. minuti te potom Rafe Silve u 45.+1 na odmoru imali 2:0. U 57. Luka Sučić svojim je drugim pogotkom u karijeri u Ligi prvaka vratio nadu domaćinu. Opalio je s 18 metara, a lopta je putu prema mreži zakačila braniča Benfice.

U 76. minuti Salzburg je opet zatresao mrežu Benfice, ali gol Koite poništen je zbog zaleđa. U sudačkoj nadoknadi Cabral je potvrdio pobjedu Benfice zabivši za konačnih 3:1.

Sučić je za domaći sastav odigrao cijeli susret, njegov suigrač Roko Šimić ušao je u sudačkoj nadoknadi, dok je petar Musa za Benficu igrao čitavo drugo poluvrijeme.