Španjolci u nevjerici nakon utakmice Valencije i Reala: ‘Skandal na Mestalli!’

Nogomet 3. ožu 20248:15 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano via Guliver Image

Valencia i Real Madrid odigrali su 2:2, ali Kraljevi su postigli i treći pogodak koji ipak nije vrijedio.

Igrala se osma minuta sudačke nadoknade utakmice kad je Brahim Diaz poslao loptu s desne strane na vrh Valencijinog peterca. Bellingham je bio najviši u skoku i glavom je pogodio loptu koja je sekundu kasnije odsjela u mreži uz desnu vratnicu. No gol je poništen jer je glavni sudac Jesus Gil Manzano odsvirao kraj.

Španjolski mediji u opisu utakmice navode da je sudac napravio “nered”, a kraj utakmice u “rudnik teorija zavjere”. “Pokvario je dobru utakmicu”, piše Marca, s čije naslovnice strši “Skandal na Mestalli”. “Skandal” je naslov i na naslovnici Sporta, a istu riječ koristi i As sa svoje prve strane.

Valencia je imala 2:0, u 27. i 30. minuti preko Jaremčuka i Dura su došli do lijepe prednosti. Vinicius je smanjio na 2:1 pred kraj prvog dijela, a u 76. je zabio i za izjednačenje. U 98. Bellingham je poslao loptu u mrežu, činilo se da su Kraljevi došli do velike pobjede, ali Manzano je već ranije svirao kraj utakmice.