Skomina: Petković nije zaslužio crveni karton protiv Belupa

Hrvatska 23. ruj 202420:52 1 komentar
Ulrik Pedersen/Cal Sport Media via Guliver

Bivši sudac smatra kako je Kolarić postupio ispravno.

Dinamo je proteklog vikenda u Koprivnici doživio jednu od najvećih blamaža posljednjih godina, barem kada je HNL u pitanju.

Naime, u susretu 7. kola protiv Slaven Belupo je s čak 4:1 ponizio Dinamo, koji je tako u istom tjednu inkasirao čak 13 golova. Devet od Bayerna i sada, još bolnije, četiri od Slavena koji je do ovog kola osvojio jedan jedini bod u SuperSport HNL-u! Štoviše, u šest prethodnih kola ukupno je postigao samo tri gola, a Dinamu u 90 minuta četiri!

Dinamo je u finišu prvog poluvremena vodio 1:0, da bi na odmoru bilo 1:1, a u drugom poluvremenu Slaven je još tri puta zatresao mrežu Modrih za uistinu senzacionalnu pobjedu.

Naravno, o velikom porazu Dinama se još uvijek uvelike raspravlja, a naravno komentiralo se i suđenje. Sporna situacija iz utakmice Slaven Belupa i Dinama jest ona iz 29. minute kada je kapetan Dinama, Bruno Petković bio pod prekršajem Michaela Agbekpornua. Petkoviću je očito zasmetao takav start, a potom je Agbekpornua odgurnuo s leđa, a veznjak Belupa mu je krenuo uzvratiti. Hrvatski reprezentativac ga je uhvatio za vrat, a sudac Patrik Kolarić je uspio smiriti situaciju te je obojici pokazao žute kartone.

Mnogi su smatrali kako je Petković zbog takvog postupka zaslužio i izravni crveni karton, no oba aktera su od suca Kolarića dobili žute kartone. S tom sudačkom odlukom, složio se i Damir Skomina, bivši slovenski sudac koji je svojevremeno bio dio elitne UEFA-ine liste:

“Dolazi do konfrontacije više igrača. Tu je naputak da moraju biti obojica kažnjena. Ispravna je odluka da se obojici igrača daju žuti kartoni. Petković je isprovociran i on je reagirao. Za crveni karton tu baš treba biti jedan naglašeni udarac”, zaključio je Skomina.

Nakon poraza od Slavena, Dinamo je ostao treći s 13 bodova, dok su na čelu Rijeka i Hajduk. Obje momčadi iz vrha imaju po 17 osvojenih bodova nakon sedam odigranih kola.