Šibenik u završnici slomio Cibaliju i ostao u igri za elitu

Hrvatska 24. ožu 202420:35 0 komentara
Maksim Konstantinov via Guliver Image

U posljednjem susretu 23. kola SuperSport Prve nogometne lige Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Cibaliju sa 1-0 ostavši u lovu za liderom Zrinskim koji mu i dalje bježi samo dva boda.

Pogodak odluke zabio je Josip Gačić u 85. minuti najbolje se snašavši u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz kornera.

Domaćin je u prvom poluvremenu dva puta tresao okvir suparničkog gola. U 25. minuti Marijanović je pucao s više od 20 metara pogodivši gredu gola Vinkovčana, dok je 12 minuta kasnije Toševski iz izgledne pozicije pogodio vratnicu.

Šibenik sada ima 52 boda, dva manje od ekipe Zrinski Osječko. Na trećem mjestu je Vukovar sa 45 bodova. Cibalia je i dalje osma sa 26 bodova.

Plasman u elitni razred hrvatskog nogometa izborit će samo prvoplasirana momčad.