Šibenik na rubu ispadanja iz lige, izgubili od Varaždina

Hrvatska 5. svi 202320:06 0 komentara
NK Varaždin

U prvom susretu 33. kola SuperSport HNL Varaždin je na Šubićevcu pobijedio Šibenik sa 2-0, dodatno otežavši poziciju domaćina u borbi za prvoligaški spas.

Susret su odlučili golovi Dimitra Mitrovskog u 69. minuti i Frana Brodića u 86. minuti.

Nakon što je Šibenik početkom travnja pobijedio Dinamo sa 2-1 izborivši finale hrvatskog Kupa, momčad sa Šubićevca je upisala pet poraza i samo jednu pobjedu potonuvši na začelje ljestvice.

S druge strane Varaždin je ovom pobjedom prekinuo niz od šest kola bez slavlja i tako ostao u igri za plasman u Europu.

Varaždin je u 62. minuti uspio zatresti mrežu domaćina, pogodak je postigao Mitrovski, ali iz zaleđa. No, sedam minuta kasnije nije bilo zaleđa i mladi Makedonac je doveo Varaždin u vodstvo. Nakon lijepe akcije Brodić je pucao po golu, lopta se od stative odbila do Mitrovskog koji je imao lagan posao pogodivši za 1-0.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Brodić pogodivši u 86. minuti za 2-0. Leon Belcar je sjajno ubacio s desne strane, a Rodić pogodio svoj 12. pogodak ove sezone.

Varaždin je na ljestvici sada peti sa 42 boda, dok je Šibenik posljednji sa 27 bodova. Gorica na devetoj poziciji ima bod više, te utakmicu manje.