Ofenzivac Hajduka podivljao nakon što ga je Gattuso zamijenio, nije krio bijes

Nogomet 20. lis 202418:06 0 komentara
Robert Matić/hajduk.hr

U susretu 10. kola Supersport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 2-0 pobjegavši Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti.

Nogometaši Hajduka uspješno su preskočili neugodno gostovanje u Koprivnici iskoristivši kikseve Rijeke i Dinama. Splićani sada imaju četiri boda plusa ispred najvećih rivala.

Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone, u prvom ogledu Hajduk je na Poljudu slavio sa 2-1.

Slaven Belupo je energično započeo utakmicu i u prvih 15 minuta postigao dva gola, no oba su poništena zbog zaleđa, a drugi tek nakon intervencije VAR-a. Hajduk se uspio stabilizirati sredinom prvog poluvremena, a u 39. minuti su poveli autogolom kapetana domaćih, Tomislava Božića. Pred kraj poluvremena, Stipe Biuk je povećao vodstvo sjajnim udarcem iskosa.

U 56. minuti dogodila se zanimljiva situacija na klupi Hajduka. Gennaro Gattuso zamijenio je Leona Dajakua uvodeći Bambu Sanyanga, a Dajaku nije krio nezadovoljstvo. Kada je sjeo na klupu, ljutito je bacio bočicu s vodom na praznu stolicu, što se jasno vidjelo u televizijskom prijenosu. Vjerojatno je bio frustriran svojom igrom, jer nije uspio ostvariti značajan učinak na terenu.