Bezidejni Dinamo dvaput gubio pa iz penala došao do boda u Puli

Nogomet 19. lis 202420:28 0 komentara
Matija Lulić/NK Istra 1961

Istra i Dinamo odigrali su neriješeno, 2:2, u utakmici 10. kola SuperSport HNL-a u Puli. Strijelci za Istru bili su Mateo Lisica i Beyatt Lekweiry, dok su za Dinamo zabili Arijan Ademi i Sandro Kulenović. Istra je od 64. minute igrala s igračem manje, nakon što je Stephane Keller dobio drugi žuti karton.

Domaći su dva puta vodili preko Matea Lisice (43) i Beyatta Lekoueiryja (53), no Dinamo se vraćao u igru golovima Arijana Ademija (52) i Sandra Kulenovića (80-11m).

U prvom poluvremenu bilo je vrlo malo kvalitetnog nogometa, a Istra je do vodstva stigla u sam smiraj tog dijela dvoboja. Nakon osvojene lopte na sredini igrališta, lopta je brzo prebačena u kazneni prostor Dinama gdje se za prostor za udarac izborio Lisica te kroz noge Pierre-Gabriela pogodio donji bliži kut Zagorca.

Utakmica se rasplamsala početkom nastavka kada su u razmaku od minute postignuta dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Dinamo je poravnao golom kapetana Ademija koji je glavom sa sedam metara snažnim udarcem pogodio mrežu i tako iskoristio odličan ubačaj Stojkovića.

No, čim se krenulo s centra, domaći su se vratili u prednost. Beyatt je proigrao Gaguu u kaznenom prostoru Dinama, ovaj je povratnom loptom pronašao upravo Beyatta koji je potom sa 12 metara iskosa s desne strane pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Mogla je Istra dobiti priliku u 57. minuti s bijele točke povisiti prednost, Ademi je evidentno igrao ispruženom rukom u svom kaznenom prostoru, sudac Bel se nije oglasio, a nakon kratkog pregleda situacije putem VAR-a utakmica je nastavljena.

Domaći su novi razlog za nezadovoljstvo suđenjem imali u 64. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen Keller koji je zaustavio prodor Sučića.

S igračem više Dinamo je preselio igru na polovicu domaćih, a poravnanje je stiglo s bijele točke. Domaći vratar Majkić se bacio u noge Petkoviću i rukom izbio loptu, Petković se srušio na tlo, a Bel dosudio 11-erac za Dinamo kojega je sigurno izveo Kulenović.

Iako s igračem više, Dinamo u preostalom vremenu nije uspio zabiti gol kojim bi izbio na vrh ljestvice, ostao je treći sa 20 bodova, koliko ima i druga Rijeka. Bod više uz utakmicu manje ima vodeći Hajduk. Istra 1961 je šesta sa 12 bodova.