Bivši hajdukovac s Parmom ‘osigurao’ Inter

Nogomet 19. lis 202223:08 0 komentara
Jurić
Guliver Images

Nogometaši Monze, Parme i Spezije izborili su plasman u osminu finala talijanskog Kupa.

Monza je u sjajnoj utakmici pobijedila na gostovanju Udinese sa 3-2.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom Mattije Valotija, no Udinese je okrenio rezultat preko dvostrukog strijelca Nehuena Pereza (49, 68). Izjednačio je Salvatore Molina u 70. minuti, a samo dvije minute kasnije Andrea Petagna je donio novu prednost, a kasnije se pokazalo i pobjedu gostima. U idućoj rundi Monza će odmjeriti snage protiv Juventusa.

Spezija je bez većih problema pobijedila drugoligaša Bresciju sa 3-1.

Golove za pobjednički sastav zabili su Slovak David Strelec (20, 86) i Daniele Verde (55), dok je za goste strijelac bio Stefano Moreo (90+3). Spezija će u osmini finala igrati protiv Atalante.

U dvoboju drugoligaša Parma je pobijedila Bari sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Adrian Benedyczak u 29. minuti.

Za Parmu je cijeli susret odradio bivši veznjak Hajduka Stanko Jurić. Parmu u idućoj rundi očekuje milanski Inter.