Rudeš i Lokomotiva bez golova u Kranjčevićevoj, pljuštali crveni kartoni

Hrvatska 3. pro 202317:05 0 komentara
NK Lokomotiva

Pobjednika nije bilo u jedinom nedjeljnom susretu 17. kola HNL-a, u Kranjčevićevoj ulici nogometaši Rudeša i Lokomotive su odigrali 0-0.

Rudeš je došao tek do četvrtog boda u sezoni te je i dalje uvjerljivo posljednji na ljestvici. Lokomotiva je osvojila sedamnaesti bod, a toliko imaju još Varaždin, Slaven Belupo i Istra 1961.

Već u drugoj minuti Lokomotiva je mogla povesti. Goričan je pucao, vratar Marković je loptu odbio, a na nju je reagirao Smakaj te pogodio vanjski dio mreže.

U uvodnom dijelu susreta bolji je dojam ostavljala Lokomotiva, ali vremenom je i Rudeš počeo prijetiti. Tako je Lokomotivi snažnim udarcem zaprijetio Tomečak, dok je vratar Rudeša zaustavio udarac Tucija.

Još je bilo nekoliko zanimljivih situacija u prvom poluvremenu, Tuci je opet bio aktivan i ponajbolji igrač Lokomotive, ali rezultat se nije mijenjao.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku dogodilo se u 57. minuti kada je Rudeš ostao s igračem manje na terenu, isključen je Vanja Vukmanović. Napeto je bilo u tim trenucima u Kranjčevićevoj ulici pa je sudac Zebec deset minuta kasnije pokazao još dva crvena kartona ljudima s domaće klupe, a između ostalih je teren morao napustiti i Josip Šimunić.

Lokomotiva je s igračem više na travnjaku do kraja ogleda napadala i tražila pobjedu, ali je Rudeš izdržao. U 70. minuti je pokušao Tuci, u 75., u istoj akciji, Goričan i Šotiček, ali vratar Rudeša Marković je uvijek bio na mjestu.

Mogao je čak Rudeš u 90. minuti do premijerne ligaške pobjede u sezoni, ali je gostujući igrač Bartolec spasio svoju momčad izbacivši loptu s gol linije.

Posljednju utakmicu ovog kola odigrat će u ponedjeljak Slaven Belupo i Dinamo, a dvoboj u Koprivnici počinje u 17 sati.