Izbornik Portugala nakon deklasiranja BiH: Nije problem u njima

Nogomet 17. lis 20239:04 0 komentara
N1/F.Z.

Izbornik portugalske nogometne reprezentacije Roberto Martinez izjavio je u Zenici nakon pobjede od 5:0 protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine da "sinoć nije bio problem u Bosni i Hercegovini, te da je bilo koji protivnik mogao učiniti slično protiv takvog Portugala."

“Večeras nije bio problem u BiH, krenuli smo izuzetno snažno, donosili smo sjajne odluke, koristili smo prostor i to se moralo pokazati kroz rezultat”, rekao je Martinez i dodao je svaki protivnik mogao tako proći protiv ovakvog Portugala.

Kazao je da je Bosna i Hercegovina odigrala dobro drugo poluvrijeme, pokazavši borbenost i reorganizaciju koju je napravio izbornik ove reprezentacije nakon prvog poluvremena.

VEZANA VIJEST

Martinez je rekao kako misli da reprezentativci Portugala uživaju u svakoj utakmici u kojoj igraju u dresu reprezentacije.

“Ali morate biti spremni i oprezni jer sljedeći poraz uvijek može čekati iza ugla”, rekao je Martinez.

Govoreći o očekivanjima na nadolazećem Europskom prvenstvu u Njemačkoj, kazao je kako moraju odigrati još puno međunarodnih utakmica kako bi bili spremni za Euro.