Lewandowski iz penala donio pobjedu Barceloni u Pamploni

Nogomet 3. ruj 202323:26 0 komentara
AP Photo/Alvaro Barrientos via Guliver Image

Nogometaši Barcelone slavili su s 2-1 na gostovanju kod Osasune u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 4. kola španjolske LaLige.

Oba pogotka je Xavijeva momčad postigla u završnicama prvog i drugog poluvremena. Za 1-0 strijelac je bio Jules Kounde (45+1), a tri boda Kataloncima donio je Robert Lewandowski iz kaznenog udarca u 86. minuti. Između ta dva pogotka je Chimy Avila krasnim golom u 76. minuti razveselio domaće navijače.

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir je za Osasunu igrao od 62. minute.

Barcelona je sa 10 bodova na trećem mjestu, bodovno izjednačena s drugoplasiranom Gironom, a za vodećim Real Madridom zaostaje za dva boda.

U predzadnjoj utakmici nedjeljnog programa 4. kola španjolskog nogometnog prvenstva domaća Mallorca i Athletic Bilbao odigrali su utakmicu bez pogodaka.

Athletic je sa sedam bodova privremeno na petom mjestu, dok je Mallorca s dva boda na 17. poziciji.

Nogometaši Girone ostvarili su treću pobjedu u nizu svladavši pred svojim navijačima Las Palmas s 1-0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa. Pogodak za nova tri boda postigao je Portu u 88. minuti.

Girona je najugodnije iznenađenje na početku sezone, jer je s 10 bodova na drugom mjestu. Las Palmas je u četiri nastupa osvojio dva boda i trenutačno se nalazi na 18. poziciji.

Susret Atletico Madrida i Seville odgođen je zbog obilne kiše koja pada u španjolskoj prijestolnici, tako da je stanovnicima preporučeno da ne napuštaju svoje domove zbog opasnosti od poplava. Novi datum odigravanja utakmice će uskoro biti poznat.