Kovačić započeo akciju, Alvarez dovršio za minimalac Cityja

Nogomet 19. kol 202323:21 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver Image

Hrvatski nogometni reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su čitav susret za Manchester City koji je u derbiju 2. kola engleske Premier lige kao domaćin svladao Newcastle United sa 1-0 (1-0).

Kovačić je i započeo akciju iz koje je postignut jedini gol na utakmici, on je u 31. minuti proigao Fodena na desnom krilu, a ovaj je potom pronašao strijelca Alvareza u kaznenom prostoru.

City se ovom pobjedom pridružio Brighton and Hove Albionu na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova, dok je Newcastle ostao na tri boda.

Ranije u subotu je Ivan Perišić igrao od 70. minute za Tottenham Hotspur koji je na svom terenu svladao Manchester United sa 2-0 (0-0). Strijelci su bili Sarr (49) i Davies (89). Tottenham sada ima četiri boda, dok je United ostao na tri.

Igrači Liverpoola ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na svom Anfieldu Bournemouth sa 3-1 (2-1). Gosti su poveli u otvaranju susreta preko Semenya (3), ali domaći su preokrenuli već do poluvremena golovima Diaza (27) i Salaha (36), da bi konačni rezultat postavio Diogo Jota (62). Liverpool sada ima četiri boda, a Bournemouth je ostao na jednom.

U preostala dva dvoboja gosti su upisali uvjerljive pobjede, Brentford je sa 3-0 svladao Fulham, a Brighton and Hove Albion je sa 4-1 nadigrao Wolverhampton Wanderers.