Guardiola poručio: ‘Gvardiol ne može igrati svaka tri dana’

Champions League 22. lis 202417:57 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth via Guliver

Slavni trener je upozorio na to kako će morati 'dozirati' minutažu Joška Gvardiola.

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol briljira u dresu Manchester Cityja ove sezone.

Od ukupno 12 utakmica koliko su ‘Građani’ odigrali ove sezone u svim natjecanjima, Gvardiol je bio starter u čak 10 utakmica, dok u većini njih ima punu minutažu.

Nakon prvenstvene pobjede protiv Wolvesa u kojoj je Hrvat postigao prekrasan pogodak za izjednačenje, Manchester City u srijedu od 20:45 dočekuje prašku Spartu na svom stadionu Etihad.

Trener Cityja, slavni Španjolac Pep Guardiola, dao je naslutiti kako će Gvardiol utakmicu protiv Sparte odgledati s klupe, jer ne može podnositi ritam igranja utakmica svaka tri dana:

“Joško ne može igrati sve utakmice, svaka tri dana. Zato nam treba Nathan Ake, u protivnom nećemo moći biti konkurentni do kraja sezone. Najvažnija stvar je imati spremne i zdrave igrače”, zaključio je Guardiola.

Podsjećamo, Gvardiol je u Manchester City stigao prošlog ljeta, u transferu iz RB Leipziga vrijednom 90 milijuna eura, čime je postao najskuplje plaćeni obrambeni igrač u povijesti.