Kerala u dramatičnoj završnici spasila bod

Premier League 22. pro 201717:41 > 17:45
SK

Nogometaši Chennaiyina i Kerala Blastersa odigrali su 1:1 u jedinoj današnjoj utakmici indijske Superlige.

Dramatični okršaj starih suparnika s juga potkontinenta odlučen je golovima u završnim minutima, Slovenac Rene Mihelič je donio prednost domaćinu s bijele točke u 90. minuti, ali je Vineeth doslovno posljednjim dodirom lopte donio bod Blastersima.

Chennaiyin ove sezone igra prilično dobro, ali je u ovoj utakmici imao problema s probijanjem jedne od najtvrđih obrana u ligi, koju su ponovo držali kapetan Jhingan, Lakić Pešić i Wes Brown.

U prvom poluvremenu jedinu šansu imali su gosti, kada je Singh, poslije odlične akcije Pekusona i Vineetha, ostao potpuno sam na 12 metara, namjestio se i pucao preko gola.

U drugom poluvremenu viđeno je više prilika, ali su najopasniji bili udarci – Pekuson s jedne i Rafael Augusto s druge strane zagrijali su dlanove vratara.

U završnici utakmice počela je drama, najprije je u 89. minuti domaćin dobio na poklon jedanaesterac, jer je udarac Francisa Fernandesa pogodio u leđa Jhingana, ali je sudac procijenio da je lopta udarila u ruku obrambenog igrača Kerale. S bijele točke rutinski je pogodio Rene Mihelič za svoj prvi gol u ISL-u.

Chennaiyin je nadoknadu proveo pokušavajući sačuvati vrijeme, praktički su sve četiri minute pokušavali provesti kod korner zastavice, čak i kod izvođenja udarca iz ugla s puno vremena do kraja, ali im se to osvetilo na samom isteku.

Pekuson je brzo izveo aut, loptu je s desnog krila sjajno ubacio Jhingan, a pred golom je neometan bio Vineeth. Zvijezda indijske reprezentacije donio je pobjedu Kerali u prošloj utakmici, a ovog puta im je spasio bod.

Chennaiyin je sada prvi, s bodom više od Goe, koja ima dvije utakmice manje, dok je Kerala i dalje sedma.

U subotu Goa dočekuje Pune, a ATK je domaćin Delhi Dynamosima.