Nogomet 18. pro 202323:28 0 komentara

U derbiju 14. kola portugalskog nogometnog prvenstva Sporting je u Lisabonu pobijedio Porto sa 2-0 preuzevši vrh ljestvice.

Pobjedu Sportingu donijeli su Viktor Gyokeres golom u 11. minuti, te Pedro Goncalves, poznatiji kao Pote koji se upisao među strijelce nakon sat vremena igre na Gyokeresovu asistenciju.

Porto je od 50. minute igrao s igračem manje nakon što je Pepe rukom po licu udario Matheusa Reisa i za “nagradu” dobio crveni karton.

Gosti su u 72. minuti na trenutak vratili nadu golom Evanilsona, no radost je kratko trajala jer je pogodak poništen zbog zaleđa.

Sporting je ovom pobjedom preskočio Benficu koja je u nedjelju na gostovanju pobijedila Bragu sa 1-0.

Jedini pogodak postigao je Casper Tengstedt već u 3. minuti susreta, a hrvatski napadač Petar Musa je u 61. minuti zamijenio upravo mladog Danca.

Sporting sada vodi sa 34 boda, Benfica ima 33 boda, treći je Porto sa 31 bodom, dok Braga na četvrtom mjestu ima 29 bodova.