Pašalić načeo Sassuolo, Atalanta dohvatila poziciju koja vodi u LP

Nogomet 17. velj 202422:44 0 komentara
Daniele Buffa/Image via Guliver Images

Uvjerljivu su pobjedu upisali nogometaši Atalante u posljednjem subotnjem susretu 25. kola talijanske Serie A, na domaćem terenu u Bergamu su svladali Sassuolo 3-0.

Atalanta je povela u 22. minuti, a strijelac je bio Mario Pašalić. Hrvatski reprezentativac je najbolje reagirao kod odbijene lopte te je iz blizine pogodio za 1-0. Bio je to Pašalićev četvrti ligaški pogodak ove sezone.

Sassuolo je mogao izjednačiti u nadoknadi prvog dijela, ali Pinamonti nije realizirao jedanaesterac, dok je kazna za goste uslijedila u 58. minuti kada je Koopmeiners povećao na 2-0. Sve je zaključeno golom Bakkera u 75. minuti.

Pašalić je odigrao cijelu utakmicu u pobjedničkom sastavu. Atalanta je i dalje visoko, na četvrtom mjestu ljestvice, a Sassuolo u opasnoj zoni, na 18. mjestu.

Četvrtu prvenstvenu utakmicu u nizu Juventus je ostao bez pobjede, klub iz Torina je u 25. kolu talijanske Serie A gostovao kod Verone gdje je odigrao 2-2.

U posljednje četiri ligaške utakmice Juventus je upisao dva remija i dva poraza te je potpuno izgubio korak s vodećim Interom koji mu sada bježi za devet bodova. Ujedno Inter ima i utakmicu manje.

Na ovom gostovanju Juventus je dva puta morao stizati zaostatak. Gol za 1-0 Verone dao je Folorunsho u 11. minuti, a za 2-1 Noslin u 52. minuti. Juventus su u igru vraćali Vlahović, koji je u 28. minuti realizirao jedanaesterac za 1-1 te Rabiot, koji je u 55. pogodio za konačnih 2-2.

Juventus je imao nekoliko dobrih prilika za preokret i pobjedu 3-2, ali su sve ostale neiskorištene. Najbolju je imao Chiesa kada je fantastično reagirao vratar Verone Montipo i nogom obranio udarac.

U prvom subotnjem ogledu 25. kola nije bilo pobjednika, aktualni prvak Napoli i Genoa su odigrali 1-1. Napoli može biti zadovoljan takvim ishodom jer je gubio 0-1 sve do 90. minute. Početkom drugog poluvremena Danac Frendrup je postigao pogodak za goste koji ipak nisu sačuvali minimalnu prednost i velika tri boda.

Napadi Napolija na kraju su se isplatili u 90. minuti, a strijelac za 1-1 bio je Ngonge, igrač kojeg je klub iz Napulja doveo tijekom ovog siječnja. Za goste je u udarnoj momčadi bio Milan Badelj te je zamijenjen u 90. minuti.

Domaće ovosezonske brojke Napolija i dalje nisu dobre u Serie A, ostvario je aktualni talijanski prvak dosad pet pobjeda, tri remija i četiri poraza. Napoli je trenutačno deveti, a Genoa na 11. mjestu ljestvice.

Nedjeljni parovi ovog kola su Lazio – Bologna, Empoli – Fiorentina, Udinese – Cagliari, Frosinone – Roma i Monza – Milan.