Pašalić golom rastužio Anfield, Čekićari bez iznenađenja u Leverkusenu!

Europa 11. tra 202422:55 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith/Guliver Image

Atalanta je napravila pravi podvig u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige, slavili su protiv Liverpoola u gostima 3:0.

Veliki posao čeka Redse u uzvratu u Bergamu, Atalanta je totalno zasluženo uzela ogromnu pobjedu. Scamacca je zabio za vodstvo Talijana u 38. minuti, i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Očekivala se reakcija Liverpoola u drugom dijelu, ali Atalanta je dodala gasa.

Scamacca se drugi put upisao u strijelce u 60. minuti, a za veliku večer Atalante na Anfieldu pobrinuo se  hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je zabio u 83. minuti za konačnih 3:0. Ponovo je u jednoj od glavnih uloga bio Scamacca odlično “podvalivši” do Edersona koji je pucao, Kelleher je obranio, a hrvatski reprezentativac pospremio loptu u mrežu za veliku pobjedu talijanskog sastava.

Atalanta je ovom pobjedom prekinula Liverpoolov niz bez poraza na Anfieldu koji je trajao čak 33 utakmice. Posljednji domaći poraz “Redsi” su doživjeli u veljači prošle godine od Real Madrida (2-5) u Ligi prvaka, a potom su spojili 28 pobjeda i pet remija.

Solidnu prednost uoči uzvrata ima i Bayer Leverkusen koji je pobijedio West Ham United sa 2-0 postigavši oba gola u samoj završnici utakmice. Strijelci su bili Jonas Hofmann (83) i Victor Boniface (90+1).

Lider njemačkog prvenstva je protiv posljednjeg pobjednika Konferencijske lige dominirao cijeli susret. “Apotekari” su imali 65 posto posjeda lopte te čak 32 udarca prema suparničkim vratima. Lukasz Fabianski je branio sjajno, no u završnici je dva puta pokleknuo.

Bayeru je to bila 42. utakmica ove sezone u svim natjecanjima bez poraza. Josip Stanišić je igrao za domaćine do 67. minute.

U talijanskom obračunu Roma je na San Siru porazila Milan sa 1-0, a gol odluke zabio je Gianluca Mancini u 17. minuti.

Milan je dobio oba ligaška susreta ove sezone, a do ove utakmice izgubio je samo jednu od posljednjih 13 međusobnih ogleda.

U posljednem susretu večeri Benfica je pobijedila Marseillle sa 2-1.

Portugalski sastav je poveo 2-0 golovima Rafe Silve (16) i Angela di Marije (52), a za OM je zabio Pierre-Emerick Aubameyang (67).