Bale zabio pa promašio penal, Real od 0:2 do pobjede

Denis Doyle/Getty Images

Real je nakon penala pobijedio Arsenal 5:4 (2:2) i stigao do prve pobjede na International Champions Cupu.

Real se uspio vratiti nakon 2:0 protiv Topnika u igri 10 na 10 te je na kraju slavio nakon penala.

Već u 9. minuti Real je ostao s igračem manje nakon što je Nacho dobio drugi žuti karton jer je udarac Lacazettea zaustavio rukom na gol crti. Arsenal je dobio penal koji je realizirao Lacazette. U 24. minuti već je bilo 2:0 i to nakon sjajne akcije Topnika koju je završio Aubameyang.

U 40. minuti i Arsenal je ostao s desetoricom nakon što je isključen Sokratis.

Odmah na početku nastavka trener Kraljeva Zinedine Zidane u igru je između ostalih gurnuo i Balea, koji desetak minuta kasnije jedan odbijanac posprema u mrežu za 1:2.

Samo tri minute kasnije Real je stigao do izjednačenja kada je Asensio pod gredu pospremio ubačaj Marcela s lijeve strane.

Kako do kraja golova nije bilo, odluka je pala na penalima, gdje je kod Reala u prvoj seriji promašio Bale, no nakon toga su Isco, Varane, Vinicius bili precizni za Kraljevski klub. Kod Arsenala Nelson u prvoj i Saka u trećoj seriji bili su pogađali, no kako su promašivali Xhaka, Monreal i Burton, Topnici su upisali prvi poraz na International Champions Cupu.

Luka Modrić igrao je za Real do 65. minute.