GC: Haiti pobjedom nad Kostarikom izbjegao Meksiko

Nogomet ostalo 25. lip 20199:20 > 9:24
Getty Images/Adam Hunger

Završeno je natjecanje u B grupi na Gold kupu u Americi, a u posljednjem dvoboju Haiti je savladao Kostariku rezultatom 2:1 (0:1) i osvojio prvo mjesto, pa će imati nešto lakšeg protivnika u četvrtfinalu.

Haiti i Kostarika osigurali su prolazak u četvrtfinale i prije posljednjeg kola te su u Harrisonu odlučivali o tome koja će od tih reprezentacija igrati protiv Meksika, a koja protiv Kanade.

Kostarika je bila favorit uoči početka dvoboja, za prvo mjesto joj bio dovoljan i bod, a usto je i povela u 13. minuti autogolom Alexisa. No, u nastavku je Haiti kreirao preokret preko Nazona koji je iskoristio kazneni udarac u 57. minuti i Alexisa koji se golom u 81. minuti iskupio za autogol iz prvog poluvremena i tako izbjegao najtežeg mogućeg suparnika u četvrtfinalu.

Haiti je osvojio prvo mjesto u skupini s maksimalnih devet bodova, dok je Kostarika završila kao druga sa šest.

U susretu dvije reprezentacije koje su izgubile svoja prva dva dvoboja Bermuda je nadigrala Nikaragvu sa 2-0 (0-0) ostvarivši svoju prvu pobjedu na Gold Cupu u povijesti. Strijelci su bili Simmons u 60. i Wells u 71. minuti.