Shanghai SIPG slavio protiv Evergrandea u derbiju

Getty Images, Matt Roberts

Nogometaši Shanghai SIPG-a savladali su Guangzhou Evergrande rezultatom 2:1 u velikom derbiju kineskog prvenstva.

Fantastičan susret je odigran u Shanghaiju pred 50.000 gledalaca, viđena su tri pogotka, ali i ispravne odluke mađarskog sudca Viktora Kassaija koji je poništio čak četiri gola.

Shanghai SIPG je na svom terenu došao u vodstvo već u 48. sekundi utakmice, kada je gol postigao Wu Lei, poslije asistencije Oscara..

Paulinho je u 56. minuti glavom donio izjednačenje momčadi Evergrandea, poslije kornera i centaršuta Fenga.

Konačan rezultat i gol za pobjedu Šangaj SIPG postigao je Elkeson u 72. minuti, a još jednu odličnu asistenciju je ubilježio Brazilac Oskar.

Shanghai SIPG sada ima 49 bodova na prvom mjestu tablice kineskog prvenstva, dok ga prate Guangzhou Evergrande i Peking Guan sa četiri boda manje.