Talisca u nadoknadi za slavlje Evergrandea u derbiju

Nogomet ostalo 14. ruj 201815:42 > 15:45
Print screen/SK

U derbiju kola kineske Superlige pred više od 50.000 gledatelja na Tianhe stadionu, aktualni prvak pobijedio je do ovog kola vodeći sastav Beijing Gouan sa 1:0. Gol odluke postigao je Anderson Talisca u 91. minuti.

Dva najefikasnija sastava lige odigrala su fantastičnu utakmicu u nevjerojatnom ambijentu, gledatelji su mogli vidjeti više od 30 pokušaja za postizanje pogotka i dvoznamenkasti udaraca u okvir gola.

Za domaće su prilike propuštali Talisca, Paulinho, Ji Hao, a za goste Bakambu, Renato Augusto i Ba Dun, ali najveća prilika bila je u 61. minuti kad je udarac Renata Augusta s bijele točke zaustavio vratar domaćih Tseng Cheng.

Jedini gol postignut je na dodavanje Goularta kroz sredinu i sprinta Talisce kroz dvojicu čuvara, za 12. gol Brazilca koji je odigrao tek deset utakmica u sezoni.

U drugoj utakmici Shanghai SIPG pbijedio je Tianjin Teda 5:2 za prvo mjesto na ljestvici, Evergande je drugi, a Beijing Gouan treći.

U utorak u novom derbiju u zaostalom meču igraju Šangaj SIPG – Evergande uz direiktan prenos na SK 1 od 13:30.