Pellèova sjajna utakmica u derbiju Kine

Nogomet ostalo 17. srp 201815:39 > 15:44
Claudio Villa/Getty Images

U derbiju 12. kola kineske Superlige, prvi i drugi na ljestvici podijelili su bodove, a jedan je ostao "kući". Shanghai SIPG i Shandong Luneng odigrali su 1:1.

Domaći Shandong – koji je u fantastičnoj seriji rezultata od devet utakmice bez poraza – odlično je otvorio utakmicu, a u središnju pažnje bio je Brazilac DiegoTardelli.

Od njega je potekla akcija u 32. minuti, loptu je prihvatio Grazano Pellè, koji je 6. asistencijom u sezoni, omogućio Jinu Jingdau da postigne gol za 1:0. Bio mu je to četvrti pogodak u sezoni.

Tri minute kasnije sporna situacija: gol je postigao Pellè, a nakon savjetovanja s VAR-om, gol je poništen zbog navodnog prekršaja u začetku akcije. Na obje strane bravurozno su branila oba vratara, reprezentativci Kine, Vang Dalei i Yan Junling, koji su zaustavljali stopostotne šanse Hulku, Oscaru, Wu Leiju te Pellèu i Tardelliju.

U jeku najveće inicijative Shandonga u drugom poluvremenu, SIPG je izjednačio rezultat, Oscar je poveo napad, majstorski vanjskom stranom desnice ubacio u peterac Hulku, Dalei je obranio udarac Wenjuna, a s pola metra Oscar je ubacio loptu u mrežu za 1:1 i njegov peti gol u sezoni.

Do kraja utakmice vratari su nastavili sa sjanim obranama, a najveću priliku za pobjedu propustio je Pellè u 93. minuti kada je pucao u vanjski dio mreže.

Utakmicu ste mogli pogledati u programu Sportkluba uz komentar Krešimira Karačića.