Ibra briljirao u MLS debiju

LA Galaxy, Twitter

Zlatan Ibrahimović nije mogao zamisliti bolji debi u dresu Los Angeles Galaxyja, ne samo da je postigao dva gola, već su to bili golovi za veliki preokret i pobjedu protiv Los Angeles FC, koji je imao prednost od čak 3:0.

U derbiju Los Angelesa, gosti su vodili 3:0 poslije 50 minuta igre, ali je Galaxy uspeo stići do sva tri boda postigavši četiri gola u pola sata.

Carlos Vela je bio dvostruki strijelac, nakon što je zatresao mrežu domaćeg sastava u 5. i 26. minuti, a njegov hat-trick spriječio je Daniel Steres postigavši autogol u 48. minuti.

Mrežu Los Angelesa načeo je Sebastian Lletget u 61. minuti, da bi nadu Galaxyju donio Pontius u 73. minuti. Samo četiri minute kasnije Ibrahimović je postigao prvi gol u dresu Galaxyja s preko 30 metara, na asistenciju Steresa, i to samo šest minuta nakon što je ušao u igru.

I tu nije bio kraj, jer je švedski nogometaš novim pogotkom u nadoknadi vremena postao junak Galaxyja samo pet dana po dolasku u klub iz Manchester Uniteda.