Kina: SIPG stopostotan, Lin junak Evergrandea

Nogomet ostalo 30. ožu 201815:39 > 15:42
Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Aktualni prvak Kine bio je uspješan u 4. kolu Superlige, tu utakmicu gledali smo u programu Sportkluba. Nogometaši Shanghai SIPG-a slavili su nakon preokreta protiv Chongqing Lifana rezultatom 2:1.

U utakmici koju vam je komentirao Ivan Hodoba, Guanghzhou Evergrande je na gostovanju pobijedio Tianjin Quanjian rezultatom 1:0. Junak trećeg slavlja momčadi koju vodi Fabio Cannavaro bio je Gao Lin. On je postigao jedini pogodak na utakmici, dogodilo se to u 55. minuti.

Lin je prije nekoliko dana odigrao 100. utakmicu za reprezentaciju Kine, a prethodno je jedanaesterac za pobjedničku momčad promašio Ricardo Goulart. Brazilac je i u prošlom kolu bio neprecizan s bijele točke.

Evergrande trenutno ima devet bodova i drži treće mjesto, dok je Tianjin na 11. poziciji sa tri boda.

Odigrana je još jedan utakmica, a tamo je viđeno tri gola, svi su pali u 15 minuta. Chongqing je poveo preko Ke Yanga u 15. minuti, da bi tri minute kasnije Wu Lei izjednačio. Konačan rezultat postavio je Yu Hai u 28. minuti.

Shanghai SIPG je na čelu ljestvice s maksimalnih 12 bodova, dok je Lifan ostao na petom mjestu s upola manje osvojenih bodova.