Keane postigao prvi gol u Indiji, prelomio utakmicu

Nogomet ostalo 23. pro 201717:35 > 17:47
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

U subotu su u indijskoj Superligi odigrane dvije utakmice 7. kola, pobjede su zabilježili Pune i ATK, a oba susreta odlučena su u samoj završnici...

Atletiko de Kolkata je na svom terenu svladao Delhi Dynamos rezultatom 1:0, strijelac jedinog pogotka bio je Robbie Keane, legendarni 37-godišnji Irac koji je kao najskuplji igrač u povijesti ISL-a prije početka ove sezone stigao pojačati aktualne prvake ovog specifičnog natjecanja.

Keane je u prošlom susretu, na gostovanju kod Mumbaija (1:0), prvi put bio u početnom sastavu jer zbog problema s ozljedom nije mogao odmah u pogon. Njegovo prisustvo, kao i dovođenje iskusnog Tyalora (svojevremeno igrao i u Newcastleu u Premiershipu) pokazuje se kao prelomnica za ATK, jer su upravo zabilježili dvije pobjede zaredom. To su im ujedno i prve pobjede ove sezone!

Keane je utakmicu započeo kao jedini istureni napadač, ali u drugom poluvremenu gradio je igru bliže sredini terena. No, pogodak je postigao kada je domaći trener Teddy Sheringham, oko 70. minute napravio dve ofenzivne zamjene.

Prisustvo drugih opasnosti u šesnaestercu gostiju rezultiralo je pogotkom, iako treba reći da je Keane loptu poslao u mrežu Shamkara prije svega zbog svoje individualne nahadnutosti kojom se oslobodio čak dvojice igrača i došao do prostora za udarac desnom nogom s otprilike 13 metara.

ATK se sada nalazi na sedmom mjestu ljestvice s 8 bodova, četiri manje od četvrtog mjesta, koje vodi u doigravanje. Delhi je doživio i peti uzastopni poraz i nalazi se na začelju lige sa 3 osvojena boda.

U prvoj utakmici dana Pune City, koji s klupe predvodi srpski stručnjak Ranko Popović, iznenadio je na gostovanju Gou rezultatom 2:0. Goa je do ovog kola bila prvoplasirana, ali je poslije golova Urugvajca Alfara u 72. i Brazilca Lucce u 84., pala na drugo mjesto. Prvi na tablici je sada Chennayin s 13 bodova, dok Goa, Bengaluru i Pune City imaju po 12.

Sljedeće utakmice u ISL-u na rasporedu su 28. prosinca.