Gremio nakon 22 godine osvojio Copa Libertadores

Nogomet ostalo 30. stu 20172:48 > 2:50
Lucas Uebel/Getty Images

Nogometaši Gremija novi su pobjednici Copa Libertadores, a u velikom finalu pobijedili su argentinski Lanus ukupnim rezultatom 3:1. Poslije trijumfa na svom terenu s 1:0, Brazilci su slavili i u Buenos Airesu sa 2:1.

Gremio je prvi međunarodni trofej nakon 22 godine osigurao u prvom poluvremenu uzvrata, u kojemu je tada postigao oba svoja gola.

Fernandinho je doveo brazilski klub u vodstvo u 27. minuti, a 15 minuta kasnije Luan je udvostručio prednost.

Međutim, domaćin se nije predavao, Jose Gustavo Sand je vratio dao nadu pogotkom iz jedanaesterca u 72. minuti, ali Lanus više od toga nije mogao.

Gremio je na tronu zamijenio kolumbijski Atletico Nacional, koji je u prošlogodišnjem finalu svladao Independiente.

Za brazilski klub to je treći trofej u Copa Libertadores, a prethodne je osvojio 1983. i 1995. godine. Posljednji put je u finalu igrao 2007. godine, kada je bolja od njega bila Boca Juniors.

Klub iz Porto Alegrea je u međunarodnim natjecanjima slavio još samo u Interkontinentalnom kupu 1983. godine.

S druge strane, Lanus je prvi put u povijesti stigao do finala Kupa Libertadores, a jednom je osvojio Copa Sudamericana – 2013. godine.
Riječ je o klubu kojeg su početkom prošlog stoljeća osnovali engleski i njemački doseljenici, najbolje je rangiran u poretku klubova brazilskog nogometnog saveza, procjenjuje se trećim najvrijednijim u Brazilu (na oko 300 milijuna dolara), a među navijačima je šesti najomiljeniji.